PZK OT 06
ŚLĄSKI ODDZIAŁ TERENOWY
W
KATOWICACH
 
 
          

 

Odznaczenie SP9LDB Złotą Odznaką Honorową PZK

23-10-2017

     17 października 2017 roku przedstawiciele Polskiego Związku Krótkofalowców tj. Tadeusz SP9HQJ – wiceprezes PZK w towarzystwie prezesa Śląskiego OT PZK w Katowicach z siedzibą w Siemianowicach Śl. Marka SP9HTY odwiedzili w mieszkaniu Zbigniewa Galę – Opalskiego SP9LDB, aby w towarzystwie jego żony wręczyć Mu Odznakę Honorową PZK przyznaną przez Zarząd Główny PZK za wybitne zasługi na rzecz PZK.

...

 

     Warto przypomnieć, że Zbyszek to znany powszechnie na Górnym Śląskim nie tylko doświadczony i wieloletni nadawca, ale również jedyny w kraju autor opracowania zawierającego zbiór polskich krótkofalowców od czasów przedwojennych aż po obecne czasy. Zbiór ten jest sukcesywnie uzupełniany o nowe informacje, ponieważ ciągle przybywa nowych danych. Zbyszek to również swoisty kronikarz śląskiego ruchu radioamatorskiego i autor dość ciekawego opracowania w tym zakresie. Stale uzupełnia swoje zbiory i należy spodziewać  się, że Zbyszek znowu wyda coś ciekawego.

 

     Zatem Zbyszku : do dzieła, bo czekamy na Twoje kolejne opracowania. Żyj długo i szczęśliwie z pożytkiem nie tylko dla środowiska śląskich krótkofalowców.

 

Info : Tadeusz SP9HQJ