PZK OT 06
ŚLĄSKI ODDZIAŁ TERENOWY
W
KATOWICACH
 
 
          

 

Premiera filmu „Wycieczka z radiem w plecaku. Z Krakostanu do Kirgistanu 2018”.

20-01-2019

Premiera filmu „Wycieczka z radiem w plecaku.
Z Krakostanu do Kirgistanu 2018” ....


18 stycznia w Pałacu Czeczów w Kozach odbyła się premiera filmu „Przygoda z radiem w plecaku. Z Krakostanu do Kirgistanu 2018”. Film jest już dostępny na YouTube.

Sala koncertowa w pałacu została wypełniona po brzegi. 40 minutowy film bardzo podobał się publiczności. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć również zdjęcia z przedmiotowego wyjazdu krótkofalarsko-turystycznego EX0PL w góry Tian Shan.

Na spotkaniu byli obecni Don Pedro tj. szpieg z krainy deszczowców oraz smoczy kucharz Bartłomiej Bartolini Herbu Zielona Pietruszka, który serwował beskidzkie kanapki z kirgistańskim kumysem.

Wyjazd do Kirgistanu był zapowiedzią akcji dyplomowej z okazji 50-lecia powstania animowanej serii „Porwanie Baltazara Gąbki”. Akcję będą organizować kluby SP9KAT z Bielska-Białej oraz SP9PGE z Krakowa. SP9KAT zapowiedział rozpoczęcie akcji na początek września 2019r., a jej finałem będzie wyjazd o charakterze radiowo-turystycznym, tym razem do byłego Królestwa Sikkimu (były prefix AC) oraz Bhutanu A5.

Odbędzie się on w terminie od 14 do 28 września 2019r. Podróż będzie nosiła nazwę z Bielskostanu do Bhutanu. Dla chętnych krótkofalowców telegrafistów lubiących klimaty nieskrępowanej turystyki są wolne miejsca.

Zgłoszenia i pytania proszę kierować do Darka SP9ETE. EMAIL DARKA DOSTĘPNY NA QRZ.COM.

https://youtu.be/2QOxnN2zVGAWywiad Darka SP9ETE w Radio Melo:

Wywiad


Informację przekazał Darek SP9ETE