PZK OT 06
ŚLĄSKI ODDZIAŁ TERENOWY
W
KATOWICACH
 
 
          

 

Wiesław Fidyt SP9GNP SILENT KEY !!

06-11-2019
Z wielką przykrością informujemy, iż nasz Członek Wiesław SP9GNP  SILENT KEY !!

Z wielką przykrością informujemy, iż nasz Członek Wiesław SP9GNP  Silent Key !! w dniu 2019-11-04 (w nocy z poniedziałku na wtorek).

Wybitny znawca zagadnień UKF, konstruktor, miłośnik emisji cyfrowych, łowca sond meteorologicznych, dx'man......

Wieloletni członek OT-06 PZK w Katowicach.

Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Chełmku ul. Słowackiego w dniu 8 listopada 2019 roku (piątek) o godzinie 14.30


R.I.P


Informacje przekazał:
Staszek SQ9OJS

Zarząd OT-06 PZK Katowice--------------------------------Pamięci Wieśka SP9GNP.W dniu wczorajszym 8 listopada odprowadziliśmy w grupie krótkofalowców na miejsce spoczynku zmarłego kolegę z grupy BASR Wieśka SP9GNP. Wiesiek zmarł przedwcześnie w wieku 66 lat w okresie wspaniałych pomysłów na coraz to nowe projekty radiowe. Był krótkofalowcem z dużym stażem radiowym, już latach 70-tych ub. wieku zdobywał nagrody i wyróżnienia w zawodach krajowych.


Brał udział w harcerskich akcjach Bieszczady jako radiooperator i w wakacyjnych wyjazdach z radiem, a w tamtych czasach były to urządzenia lamowe. Urządzenia amatorskie na których pracował były jego własnej konstrukcji i wykonania. Był bardzo dobrym konstruktorem, wykonał bardzo wiele amatorskich urządzeń. Nie chwalił się swoimi osiągnięciami, a o jego dokonaniach można było się tylko dowiedzieć tylko z rozmów na spotkaniach klubowych lub prywatnych.


Pochodził z Chrzanowa i był związany z Chrzanowskim klubem SP9KLF oraz lokalnym środowiskiem krótkofalowców. Mieszkając w Chełmku, blisko mu było do kolegów z Oświęcimia i okolic. Bywał na spotkaniach w klubie SP9KMQ działającym w Oświęcimiu i w Woli, przez lata utrzymywaliśmy z Wieśkiem kontakt radiowy w pasmie 2m.


W ostatnich latach współdziałał z nami w Beskidzkiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej, mocno angażował się w pomoc przy uruchamianiu kolejnych przemienników sieci BASR. Na spotkaniach BASR prezentował swoje nowe konstrukcje radiowe. Pomagał w uruchomieniu przemiennika na Szyndzieli, a ostatnio zaprogramował przemiennik SR9S – nowe urządzenie Icom, które testował i który mieliśmy niebawem uruchomić w Woli.


Najnowszym zainteresowaniem Wieśka była łączność przez satelitę Es’Hail 2. Wykonał samodzielnie zestaw nadawczy do satelity na 2,4 Ghz, który prezentował nam na wiosnę tego roku na spotkaniu w Kozach.


Nie skończonym projektem radiowym został jego tranzystorowym wzmacniacz KF 2kW, który miał uruchamiać w najbliższych miesiącach.
 

Cześć jego pamięci!


Z głębokim smutkiem,
Piotr SP9LVZ