PZK OT 06
ŚLĄSKI ODDZIAŁ TERENOWY
W
KATOWICACH
 
 
          

 

90 lat krótkofalarstwa na Górnym Śląsku

23-05-2017
Ponad 90 lat temu rozwój radiokomunikacji amatorskiej nie ominął Ziemi Śląskiej. Pierwsze efekty tej działalności są notowane w Bielsku-Białej, a jej prekursorem był Tadeusz Matusiak TPTM (późniejszy TPXA), który w 1926 r., będąc 14-letnim uczniem, zbudował nadajnik, na którym 16 listopada 1927 r. nawiązał pierwszą na Śląsku, potwierdzoną kartą QSL, dwustronną łączność z krótkofalowcem szwedzkim SMUA z Goeteborga. Chcemy upamiętnić ten Jubileusz początku ruchu krótkofalarskiego na Górnym Śląsku. Regulamin Dyplomu Jubileuszowego został opublikowany na stronach oddziałowych organizatorów
 .........
Oddziały terenowe PZK : Śląski Oddział PZK w Katowicach OT-06, Górnośląski Oddział PZK w Rudzie Śląskiej OT-29, Rybnicki Oddział PZK w Pszowie OT-31 oraz Gliwicki Oddział PZK w Gliwicach OT-50 ustaliły, że obchody 90-lecia krótkofalarstwa na Górnym Śląsku odbędą się w czerwcu 2017 r.
Z okazji uroczystości Wojewoda Śląski objął honorowym patronatem jubileusz 90-lecia krótkofalarstwa na Górnym Śląsku.

Zakończenie i podsumowanie jubileuszu w gronie śląskich radioamatorów zorganizujemy 27 sierpnia 2017 r. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, znanym jako Sośnia Góra. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

----------
„90 lat krótkofalarstwa na Górnym Śląsku” Regulamin Dyplomu Jubileuszowego

WIĘCEJ INFORMACJI