PZK OT 06
ŚLĄSKI ODDZIAŁ TERENOWY
W
KATOWICACH
 
 
          

 

Podziękowania od Radka SP9VQ

07-07-2022
Niezmiermie miło nam jest otrzymywać takie podziękowania.
"W środę 6 kwietnia 2022 r. pojawiłem się w klubie łączności SP9KJM w Siemianowicach Śląskich. Tak rozpoczęła się moja droga by wejść w świat radiowej służby radioamatorskiej. Koledzy z klubu, zaopiekowali się mną i z każdym spotkaniem klubowym odkrywali przede mną kolejne aspekty krótkofalarstwa.
Dzięki nim jeszcze bardziej wciągnęło mnie radioamatorstwo, które zawsze mnie pociągało. Gdy przygotowywałem się do egzaminów w celu uzyskania świadectwa mogłem zawsze liczyć na ich pomoc. Osłuchanie się z pasmami, podglądanie pracy przy radiu, łączności nie byłyby możliwe bez ich podpowiedzi i zaangażowania.
W dniu egzaminu wszyscy jak jeden czekali w napięciu czy zdam, trzymali mocno kciuki i udało się! Dlaczego wspomniałem o dacie pierwszej wizyty w klubie łączności SP9KJM? Odpowiedź jest prosta, pięknie się złożyło, że dokładnie  3 miesiące później 6 lipca 2022 r. wykonałem pierwsze QSO jako operator stacji SP9VQ.
Dziękuję wszystkim członkom klubu łączności SP9KJM za wsparcie i pomoc.
Dziękuję koledze Marcinowi SQ9ITA za pełne z jego strony energiczne pchnięcie do wykonania pierwszego kroku w świat krótkofalarstwa.
Do usłyszenia na pasmach, 73!"