PZK OT 06
ŚLĄSKI ODDZIAŁ TERENOWY
W
KATOWICACH
 
 
          

 

SP DX Contest 2017

29-03-2017
Zapraszamy do udziału w SP DX Contest 2017. Zawody odbywają się tradycyjnie w pierwszy pełny weekend kwietnia. Trwają od 15:00 UTC w sobotę do 15:00 UTC w niedzielę.
.....
Zapraszamy do udziału w SP DX Contest 2017. Zawody odbywają się tradycyjnie w pierwszy pełny weekend kwietnia. Trwają od 15:00 UTC w sobotę do 15:00 UTC w niedzielę.

SP DX Contest to jedne z najstarszych zawodów w krótkofalarskim kalendarzu. Po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1933 roku, pod nazwą „Międzynarodowe Zawody P.Z.K.”. Dzisiaj, 84 lata po pierwszej edycji zawodów, jesteśmy w zupełnie innej sytuacji społecznej, politycznej, zmieniły się nasze zwyczaje, rozwinęła się technologia. Jednakże nadal, podobnie jak radioamatorów z trzydziestych lat XX wieku, łączy nas wspólna pasja.

W czasie SP DX Contest co roku pojawia się wiele polskich stacji – także takich, które sporadycznie uczestniczą w zawodach. Dla jednych zawody są celem sportowym samym w sobie, dla innych – jest to swego rodzaju krótkofalarskie spotkanie i w większym stopniu sposób na podtrzymanie jakże długiej tradycji. Mamy nadzieję, że niezależnie od pobudek i motywacji także i w tym roku pasma będą pełne polskich znaków.

Od bardzo wielu lat SP DX Contest ma regulamin o formułę „single-country”. Stacje polskie nawiązują łączności tylko ze stacjami zagranicznymi. W zawodach w ostatnich latach pojawia się około 800 – 900 stacji polskich oraz około 900 – 1000 stacji spoza Polski. Dla polskich stacji zawody są okazją do nawiązania łączności z wieloma krajami. Co roku w naszych zawodach pojawiają się stacje z około 80 krajów wszystkich kontynentów.

Strona zawodów wraz z regulaminem i wieloma dodatkowymi informacjami znajduje się pod adresem: http://www.spdxcontest.pzk.org.pl/.

SP DX Contest to istotna część historii polskiego krótkofalarstwa. W pierwszy weekend kwietnia każdy może dopisać do tej historii kolejny rozdział.

Zapraszamy do udziału w SP DX Contest 2017Polski Związek Krótkofalowców
SP DX Club